Kim demiş yetişkinler boyama yapmaz diye!! Hem yetişkin olduğum da neren çıktı ki:) son günlerde en büyük zevkim boya kalemlerim ve mandalam…

fotoğraf 1

işte benim ilk mandala çalışmam sevgili  @benonunblogunda “esrarengiz bahçe” kitabını görmemle başladı… “Aaa işte tam bana göre bir uğraş” dedim. Ama orda kaldı. Fakat evren öyle hızlı çalışıyor ki tam aklımdan çıktığı bir anda, bir kitapevinin çocuk kitapları katına inerken birden karşımdaki rafta bana göz kırptı:)

fotoğraf 2

Meslek hastalığı olsa gerek o gece minik yavru uyuduktan sonra mandalanın herşeyini araştırdım. Öğrendim ki Mandala denilince akla kare, daire, üçgen gibi içleri boş olarak çizilmiş geometrik şekiller geliyormuş. Genellikle şekiller birbirine simetrik oluyor ve mandala  daire veya merkez anlamına geliyormuş. Kökeni Hindistan’a kadar dayandığı söyleniyor. Mandala ruhsal olarak insan zihninin rahatlatan bir uğraş olarak biliniyor. Genellikle daire veya kare şeklinde olan ve herşeyin merkezini sembolize ettiği düşünülen  mandalalar meditasyon amaçlı olarak da kullanılabiliyormuş.

fotoğraf 2

Ertesi gün soluğu kırtasiyede alıp, bir sürü renkli kalemin içinde hem kendimi kaybettim…

fotoğraf 2

Gece boyunca boyadıım boyadımm… Gerçekten insanı çok rahatlıyor. Zihininiz boşalıyor sanki boyarken…Hele bir de rahatlatıcı bir müzik eşliğinde harika oluyor… İşte ilk eserim:)

fotoğraf 1

İlla mandala için kitap almak zorunda değilsiniz. Google görsellere “mandala” yazıp çıktısını alıp, gönlünüzce boyayabilirsiniz.

 

fotoğraf 3

Kuru kalem, keçeli kalem, fosforlu jel kalem hepsiyle olur… Rengarenk düşlere daldıran rengarenk mandalalar boyamanız dileğiyle….

Sevgiler…

 

 

Paylaşmak İçin Tıklayın
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someoneShare on LinkedIn