Bir kutlamayı daha geride bıraktık. Bu tip organizasyonları yapmak, düşünmek, fikirler üretmek bana çok büyük bir heyecan veriyor. Hele ki ürünler ortaya çıkınca, iltifatlar alınınca değmeyin keyfime:) Canım oğlum belki bu kutlamaların hiç birini hatırlamayacaksın ama hepsi senin için, bu satırların hepsi senin için yazılıyor… Bütün özel günlerini böyle coşkuyla, hep beraber kutlarız inşallah..

Demir Adam’ın dişleri 13. ayda çıkmaya başladı. Daha erken çıksaydı sanırım bu kadar hazırlık yapamazdım, çünkü doğum günü ile çok meşguldüm. Doğum günü postunu hala okumadınız mı yoksa? o zaman hadi bakalım tık tık :)

Öncelikle bu çocuk diş hediğinde ne giyecek? Peki bu anne ne giyecek? soruları her kutlamada olduğu gibi karşımıza çıktı. Ben de yürüyüş yolumda düşünürken,  oğlumun 13. ayda çıkan iki dişine ithafen üzerinde “Demir Adam Artık Çok Dişli” yazan yazan t-shirtler bastırma kararı aldım. Önce sadece Demri Adam’a bastıracaktım bu t-shirtü ama sonra kendime hatta kırtasiyeye girince eşime de bastırma kararı aldım. Eşim öyle bir örnek giyinmeyi pek sevmese de bizi kırmayıp, en azından fotoğraf çekimi bitene kadar giydi bu t-shirti :)

Eğer siz de böyle bir baskı  yaptırmak istiyorsanız, işlem basit. Hemen bilgisayarınızda bir word sayfası açıyorsunuz, istediğiniz word art’ı seçip metninizi yazıyorsunuz. Sonra baskı kalitesine güvendiğiniz, t-shirtte basan bir kırtasiyeye, pamuklu kumaşınızla gidip baskı işlemini yaptırıyorsunuz. Bazı kırtasiyeler de t-shirt, alttan çıt çıtlı badi bile bulunuyor bu arada:)

Ben bir gece öncesinden yakasına keçeden papyon kesip yapıştırdığım, tshirti götürdüm.

Az önce yazdığım gibi kırtasiye de niyeti bozup, eşime de bir t-shirt bastırdım:)

Gelelim konuklara hediyeye:) Demir ek besinlere geçtiğinde ilk şeftali suyunun tadına bakıp, bayılmıştı:) İşte bu nedenle konuklarıma şeftali reçeli vermeye karar verdim. Annem mis gibi şeftali reçeli yaptı. Ellerine sağlık annemmmm:)

Üzerindeki dişlere gelinceee,  masa örtüsü diktirmek için gittiğim terzinin yanındaki nikah şekercisine “aaa bi bakıyım şuraya” deyip girişim ve torbamda bu seramik dişlerle çıkışım arasında 5 dk. var:) Alışveriş hızıma kimse yetişemez demiş miydim :)))

Konuklara bir diğer hediyem ise seyahat boy ağız çalkalama suyu:) tabi orijinal etiketini çıkartıp, üzerine “Demir Adam Artık Çok Dişli” yazan etiketleri yapıştırmayı da unutmadım…

Malum bu partimizde  konseptimiz diş, hediyelerimiz hep ağızla,  dişle ilgili olsun dedim:)

Yürüyüş yolumda ilk aklıma gelen aslında diş macunu  kutusu yapıp, içine diş macunu koymaktı. Google’dan bir diş macunu kutusu örneği bulup, eşim de üzerlerindeki yazıyı değiştirince, ortaya bu diş macunları çıktı:) Google sen olmasan ben ne yapardım!:) Kutuların içine de seyahat boy diş macunlarını koyduk. Tatille çıkarken ağız sağlığınız için macununuz, ağız çalkalama suyunuz bizden;)

Tabi bu hediyeleri koymak için bir hediye poşetine ihtiyaç vardı. Bunun için Gimat’tan bu karton poşetleri aldım…

Üstüne de kendim Word programında etiketlerini hazırladım. Google Google, dişler tabiki Google’dan;)

Eeeee bu tip kutlamalar kurabiyesiz olmaz:) Hele ki anne kurabiye yapmaya meraklıysa hiç olmaz;) O nedenle üzerinde “Demir Adam Artık Çok Dişli” yazan kurabiyeler yaptım. Konsept renlerimiz mavi-yeşil olduğu için renkleri de ona göre ayarladım;)

Diş şeklinde kurabiye yapmadan da olmaz dedim:)

Demir Adam’ın doğum günü hazırlıkları sırasında patlamış mısır kutusu yapmayı, çikolata kaplamayı öğrendiğim için, “bu öğrendiklerimi pratik yapmalıyım” diyerek diş hediği içinde hazırladım:)

bu arada çikolata olarak nesle çok güzel kaplanıyor. İçinin jelatinindeki nesle yazısı da pek belli olmadığı için özel üretimmiş gibi duruyor :)

Hayatımda ilk defa bu parti için “beze” yaptım. Şekilleri bi anormal olsa da tatları ve kıvamı güzeldi;) Bu kavanozları dolduracak hacimli ve yenebilen ne olabilir diye düşünürken aklıma bezenin gelmesiyle renkli bezeler yapma macerasına atıldım:)

Suları da gene kapladım. Artan dişleri de yapıştırınca hiç de fena olmadı ne dersiniz?

Eveettt diş hediğinin yıldızı şüphesiz ki”hedik”

Bu plastik bardakları da gene Gimat’tan aldım. Gimat 5’de Barış Plastik:) Hemen iki yanda  da kağıt poşetleri aldığım dükkan var bu arada:)

Bardakların üzerine etiketleri eşim hazırladı, ben yapıştırıp, tülle bağladım. bu arada tülü ne kadar kalın bağlarsanız o kadar güzel duruyor. üç kat tülü, dört parmak kalınlığında keserek bağladım..

Ahhh ahh cup-cakeler. ben  yaptım demeyi çok isterdim ama henüz cupcake yapmaya başlamadım. ama en kısa zamanda bir deneyeceğim ve tahmin edersiniz ki bıkana kadar (şeker hamurlu, kremalı, sade…) bissürü bissürü deneyeceğim:) Bu kekler very cupcake’den. Tunalı’da ve Cepa’da bulabilirsiniz. 3 çikolatasını o gün bulamamıştım ama siz bulursanız kaçırmayın derim;)

Kutlamaların olmazsa olmazı tabi ki “pasta”:) Bu pastayı Demir’in Ayşegül Halası (Canigom) yaptı. Doğum gününde ki iki pastayı da o yapmıştı. İnanılmaz bir el becerisi var… Buradan tekrar füüüüvvvyyyttt (ıslık efekti) ve kocaman bir alkıışşşşş halaya:)

İşte şeker masamızın genel görünümü…

Masa örtüsünü doğum günü için diktirdim. Giydirme masa örtüsü diye geçiyormuş dikiş literatüründe;)

Pekiiii bu dişli Demir Adam aşağıdakilerden hangisini seçti bilin bakalım?

HESAP MAKİNASI :)) ben eşime mühendisi temsilen “tornavida koyalım” demiştim. O da mesleğine olan hassasiyetinden (!)  “tornavidayla mı yapacak mühendisliği, fonksiyonlu hesap makinası koyalım” dedi. Benim tatlı oğluşum bu bilinçle mi seçti bilmiyorum ama:))

İşte böyleeee bir kutlamanın daha sonuna geldik:) Nasıl beğendiniz mi?

Paylaşmak İçin Tıklayın
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someoneShare on LinkedIn