dur deİki gündür istismar ile ilgili istatistikler ve bilgiler paylaşıyorum. Oranlar ne kadar yüksek değil mi? Allah herkesin yavrusunu korusun. Ama maalesef gerçekler ortada. Ama sen genede Korkma sevgili anne!!! Korkma ve önlem al! Korkma ki evlatlarımız bilinçli yetişsin… Çocuğuna,
❗️ Yaşı ne olursa olsun bedeninin kendisine ait olduğunu öğret. O istemediği zaman O’nu öpmeye, sevmeye çalışma. Çocuğuna “hayır” demeyi öğret. O istemezse kimse O’na dokunamaz!
❗️Vücudunun özel bölgelerinin gerçek adlarını öğret yavruna. Bu özel bölgelere kendisi dışında kimsenin dokunamayacağını söyle O’na (doktor dışında).
❗️Dışarıda hoşuna gitmeyen, uygunsuz bir dokunuş için O’na bağırmayı (İmdat gibi) öğret sevgili anne.
❗️Çocuğunla sıcak, sevgi dolu bir iletişim kur. Böylelikle istemediği bir durum yaşarsa seninle paylaşabilsin.
❗️O’na ev adresini ve telefon numaranı öğret. 6 yaşındaki bir çocuk tam olarak adresini, telefon numarasını öğrenebilir. Daha küçük olan çocuğuna ise, yaş ve gelişim düzeyine göre semt adı, mahalle adı, ya da apartman adı gibi küçük ayrıntıları öğretmeye başlayabilirsin.
❗️Sana sorduğu cinsel soruları utanmadan ve doğru bir şekilde cevapla. Böylelikle sana karşı her konuda açık olabilecektir.
❗️Ve Unutma tacizden korunmanın en iyi yolu bilgi sahibi olmaktır. Çocuğunla konuş, O’na iyi dokunuşu, kötü dokunuşu anlat sevgili anne…

Paylaşmak İçin Tıklayın
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someoneShare on LinkedIn