İnstagram sayfamda #kitapyaptımoldu etiketiyle çocukların küçük kas motor gelişimlerini detekleyecek bir sürü kitap yaptık:) Herkesi hadi kitap yapıyoruuzz diye davet ettim ama küçük bir noktayı unutuyordum. Ben ancak  ilkokul 3. sınıf düzeyinde resim çizebilirim! Ama kararım kesindi “kitap yapıcam olacakt!”

Kitap yapabilmek için önce güzeel keçe alışverişi yaptım.Keçelerin renkleri beni benden aldı resmen…

IMG_6757Sonra pintereste ayrıntılı bir incleme yaptım. Yapmak istediğim sayfalara karar verince önce görsellerin google da çıktısını buldum. Örneğin ağaç mı yapacağım. Google’dan güzel bir ağaç resmi buldum, keçenin üzerine koyup kalıp olarak kullandım ve kestim…

IMG_6968İlk sayfam cırt cırtlı elma ağacı oldu… İnanın elmalar için bile kalıp kullandım!

IMG_7004Minik oğlum öğle güzel oynadı ki bu sayfayla…

IMG_7808

ikinci sayfam cırt cırtlı dondurma:) Bu kitap çalışması sırasında ilk defa silikon tabancası kullandım, meğer ne pratikmiş!

IMG_7756Neli dondurma seversiniz bakalım?

IMG_7002

Çilekli, sakızlı ve vanilyalı dondurmamız hazııırr!!
IMG_7827Daha sonra tavşan havuç yesin sayfasını yapmaya başladım. Önce havuçları kesip arkalarına cırt cırt yapıştırdım.

IMG_7833

Havuç değil de bu tavşan beni çok uğraştırdı çookk!

IMG_7838 Fermuarı açıyoruz, havucu ağzından atıyoruz tavşanın:) bu arada sanırım tavşanın dişleri yukarıda olacaktı ama olsun ne yapalım bizimkinin adı “yukarıdan dişli tavşan” :))

Son sayfam ise insan yüzü…

IMG_7001

Hala bitmedi bu yüz… burnu kağıt gördüğünüz gibi. Hala üzerinde çalışıyorum… Değişik değişik saçlar, gözler, burunlar, ağızlar yapıp her seferinde farklı bir yüz oluşturmak amacım.

Çalışmalarım devam ediyor, bakalım bu kitap nasıl birleşecek, bu surat neye benzeyecek? Bir de ne zaman bitecek;) Demir’in uyku uzunluğuna, benimde yapma motivasyonuma bağlı olarak önümüdeki iki ay içinde biter inşallah:))

Kitap macerası devam ediyor…. Sevgiler…

 

Paylaşmak İçin Tıklayın
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on TumblrEmail this to someoneShare on LinkedIn